Pokaż Kotku, co masz w środku! Edycja 2023

INSTRUKCJA REJESTRACJI:

DATA: 29.05.2023 oraz 30.05.2023
 
REJESTRACJA: Rejestracja na warsztaty odbywa się poprzez formularz dostępny TUTAJ, lub po zeskanowaniu poniższego kodu QR:
 

WAŻNE! Aby wypełnić formularz, musisz być zalogowany na swoje uczniowskie konto w domenie @puszkin.eu. Rejestracja z innych adresów e-mail, tj. spoza domeny @puszkin.eu nie jest możliwa. Rejestracja będzie czynna 48 godzin, począwszy od poniedziałku, 29 maja 2023 od godziny 00:00 do wtorku, 30 maja 2023 do godziny 23:59.

ZASADY: Kto pierwszy, ten lepszy. Liczba miejsc na poszczególne warsztaty/tury jest ograniczona!

Opisy warsztatów znajdziesz poniżej. Miłej lektury 😉
 
Musisz mieć również alternatywę!
Jeśli w formularzu nie ma już wybranego przez Ciebie warsztatu we wskazanej turze, oznacza to że limit rejestracji na dany warsztat został już wyczerpany. Musisz wybrać inny z dostępnej listy warsztatów. Sprawdź, czy Twój wymarzony warsztat jest dostępny w drugiej turze. Pamiętaj, obowiązuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy!
 
Bądź fair!
Jeżeli wiesz, że z jakiegoś powodu będziesz nieobecny w szkole dnia 1 czerwca (planowana wizyta u lekarza, wycieczka szkolna, wyjazd itp.), nie zapisuj się na warsztaty i nie zajmuj innym miejsca. Każdy wypełniony formularz i zarezerwowane miejsce, uszczupla pulę dostępnych miejsc na każdy z warsztatów we wskazanej turze.

OPISY WARSZTATÓW:

Na tych warsztatach przeniesiemy się do kraju wschodzącego słońca. Zajęcia będą podzielone na dwie główne części: 

– Droga bogów oraz yōkai 

Razem zwiedzimy świat mitologii japońskiej, która jest pełna dziwnych i interesujących historii; 

– Japońska kuchnia i nie tylko 

Zapoznamy się z japońskim jedzeniem oraz napojami, które będzie można skosztować, jeśli coś zostanie; 

Pod koniec, jeśli zostanie nam czas, to przeznaczymy go na pytania, na które postaram się odpowiedzieć.

Warsztaty poprowadzi Ala Jędrachowicz, czyli Gienia – fan gry o rozwalaczach zamków i pewnym niebieskim jeżu oraz kolekcjoner pustych butelek po ramune.

Podczas tych warsztatów nauczysz się podstaw niezbędnych do rozpoczęcia swojej przygody z szydełkowaniem. Spróbuję w jak najprostszy sposób pokazać Ci elementy mojej pasji, które (mam nadzieję) zachęcą Cię do rozwijania tej wspaniałej sztuki. Zapraszam tych, którzy jeszcze nigdy nie trzymali w ręku szydełka, jak i tych, którzy posiadają już wiedzę w tej dziedzinie. Zabierz ze sobą dużo cierpliwości i dobrego nastawienia. Do zobaczenia!

Natalia Skwarek

Podziwiasz makijaże z czerwonego dywanu i charakteryzacje w filmach? Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda praca na planie filmowym i za kulisami największych show w Polsce? Zapraszam Cię na warsztaty, na których opowiem o moim doświadczeniu w show biznesie, kiedy praca jest Twoją pasją i drugim domem.

W części praktycznej pomogę Ci uruchomić wyobraźnię i stworzyć niezwykły makijaż. Na warsztaty możesz zabrać swoje ulubione kosmetyki i akcesoria.

 

Nazywam się Anna Piechocka/ Catnel i zajmuję się charakteryzacją i makijażem od 2007 roku. Od 2009 pracuję na planach zdjęciowych filmów, seriali, teledysków, sesji, pokazów mody, reklam i programów telewizyjnych. Współpracuję z gwiazdami, projektantami i markami modowymi. W trakcie tych warsztatów zaproszę Cię do mojego świata. 

Nie mogę się doczekać naszego spotkania.

Anna Piechocka

Jak sobie poradzić z zajadaniem emocji? Zbadaj swój własny rytm dnia. Co zrobić z tymi wszystkimi emocjami? Interpretacja zachcianek żywieniowych.

Warsztaty poprowadzi Izabela Głowacka.

Chcesz pograć w ciekawe gry planszowe, karciane, strategiczne, logiczne i wiele innych? Chcesz poznać wiele nowych atrakcyjnych gier, które świetnie umilą czas wolny? A może chcesz przyjść, aby spędzić miło czas i nie myśleć o codzienności? Klub gier zaprasza do GRY 😀

Celem warsztatów jest zdobycie umiejętności opracowania materiałów medialnych (szczególnie w kontekście pracy w redakcji lokalnej rozgłośni radiowej). Uczestnicy poprzez pracę z rozmówcą zmierzą się ze swoim oporem wobec kontaktu z potencjalnym rozmówcą i nauczą się nagrywania sond radiowych. Warsztaty będą realizowane na profesjonalnym sprzęcie radiowym. 

Warsztaty poprowadzi Piotr Wiśniewski – dziennikarz Radia Gorzów, który oprócz macierzystej stacji pracował wcześniej jako dziennikarz Radia GO FM i Radia ESKA Gorzów oraz w Telewizji VIGOR i Telewizji TMG, a także w Gazecie Wyborczej. Osoba o wielu zainteresowaniach związanych ze sztuką fotografii, literaturą i przede wszystkim zapalony audiofil. Były negocjator i twórca monodramów teatralnych wystawianych między innymi na Przystanku WOODSTOCK.

Te warsztaty są dla każdego! Nie musisz rewelacyjnie śpiewać ani mieć wiedzy na ten temat. Jeśli sprawia Ci to przyjemność i chciałbyś/chciałabyś posłuchać kilku rad lub po prostu spędzić miło czas, to jest to coś dla Ciebie. Na zajęciach oferuję pomoc z interpretacją utworów i budowaniem w nich napięcia oraz będę udzielać porad (np. co zrobić, żeby lepiej zaśpiewać daną część piosenki). Jeśli chcesz się rozwijać wokalnie lub dowiedzieć się czegoś, to zapraszam. Wszystko będzie odbywało się w małej grupie osób. Potrzebna jest tylko butelka wody, chęć śpiewania i jedna lub dwie przygotowane piosenki* (najlepiej po polsku lub angielsku).

 

Teraz coś o mnie. Mam na imię Dominika i nie jestem żadną profesjonalistką, lecz uczennicą tej szkoły. Kocham muzykę całym sercem, to jest mój świat. Na zajęcia wokalne uczęszczam od 4 lat (więc może ja też się czegoś od Was nauczę). Potrafię również grać na trzech instrumentach. 

 

*chodzi tu o to, żebyś znał/znała je na tyle dobrze, abyś mógł/mogła zaśpiewać je do podkładu muzycznego, no i żebyś wiedział/wiedziała konkretnie, jaki utwór chcesz poćwiczyć. Pełna znajomość tekstu jest niepotrzebna, wystarczy mieć go na telefonie.

Ten projekt rodził się w mojej głowie kilka lat i, jak każdy ważny temat, musiał poczekać na swój czas. Ten czas właśnie nadszedł.

Ideą tego wydarzenia jest pokazanie Młodym Ludziom, co pasjonuje nas – Rodziców, Opiekunów, Dorosłych.

Hasło „Wąchaj legalnie” to mocny przekaz i taki właśnie ma być. Sama jestem Mamą i wiem, jak ważne jest, co wąchają Nasze Dzieci.

W programie warsztatów zaplanowałam połączenie kilku dyscyplin – dziedzin nauki, z którymi młodzież szkół średnich spotyka się w ramach przedmiotów szkolnych.

Pokażę, jak łączyć wiedzę i wykorzystywać ją w biznesie i w życiu prywatnym do stworzenia marki osobistej i marki produktowej.

Wykorzystam wiadomości z takich tematów jak chemia organiczna, biologia, fizyka, przyroda, muzyka, sztuka, design. Te i jeszcze kilka innych dziedzin przenikają się w programie warsztatów, stąd ich określenie „interdyscyplinarne”.

Podczas warsztatów dowiecie się:

  • jakie znaczenie dla mózgu ma zmysł węchu;
  • jakie surowce naturalne i syntetyczne wykorzystywane są w kompozycjach zapachowych w kosmetyce, perfumerii, produktach spożywczych;
  • jakie zagrożenia dla zdrowia i życia niesie wdychanie niektórych substancji zapachowych;
  • jak bezpiecznie stosować naturalne i syntetyczne substancje zapachowe dla poprawy jakości i komfortu życia;
  • jakie naturalne (i legalne) substancje zapachowe poprawiają koncentrację, zmniejszają stany napięcia i lęków, pomagają w stanach wyczerpania i zmęczenia, zwiększają stan odprężenia i poczucie własnej wartości.

Podczas warsztatu nauczycie się:

  • odróżniać olejki eteryczne od olejków zapachowych i olejów roślinnych,
  • tworzyć nuty, akordy,
  • wyczuwać niuanse
  • stosować molekuły zapachowe,
  • liczyć procenty i stężenia,
  • komponować perfumy.

Każda uczestniczka i uczestnik stworzy własną kompozycję zapachową – perfumy 25 ml. Pracujemy na surowcach najwyższej jakości, uznanych krajowych i zagranicznych dostawców, respektujących zasadę FAIR TRADE.

Zapraszam serdecznie

WĄCHAJ LEGALNIE warsztaty pełne zapachu i dobrej energii

Wszystkiego zmysłowego

Aroma Master Agnieszka Przybył – prawniczka & ekonomistka zakręcona na punkcie aromachologii i perfumerii, Mama Tobiasza, Oliwii i Maurycego

Zagadnienia dotyczyć będą poprawnej wymowy i dykcji, technik mowy i impostacji głosu. Świetna zabawa wyobraźnią – scenki improwizacyjne z wykorzystaniem rekwizytu. Ruch na scenie. Interpretacja tekstu i akcentowanie.

Konrad Stala – z wykształcenia pedagog. Pracuje w Miejskim Centrum Kultury. Przez 18 lat aktor Teatru Kreatury, wieloletni recytator, instruktor teatralny, prowadzi zajęcia indywidualne przygotowujące do egzaminów do Akademii Teatralnej.

Chcesz poznać techniki interwencyjne, nauczyć się obrony w sytuacjach krytycznych? Zapraszam na warsztaty z samoobrony z elementami taekwon-do ITF i kickboxingu. 

Podczas zajęć dowiesz się:

JAK ZACHOWAĆ SIĘ W SYTUACJI KRYTYCZNEJ, PODCZAS CZYNNEJ NAPAŚCI

JAK OPANOWAĆ PARALIŻUJĄCY STRACH, JAK NABRAĆ PEWNOŚCI SIEBIE. 

Plan: 

– dokładna rozgrzewka + jednocześnie krótki wstęp teoretyczny (podstawowe zasady samoobrony, przedstawienie planu warsztatów),

– podstawowe uderzenia i kopnięcia – ćwiczenia,

– podstawowe sposoby obrony przed uderzeniami i kopnięciami – ćwiczenia w parach,

– podstawowe, wybrane techniki samoobrony (obrona przed obchwytami rąk, obrona przed duszeniem) – ćwiczenia w parach,

– podsumowanie, czas na pytania.

Warsztaty poprowadzi Rafał Bagiński – 6 dan Taekwon-do ITF, 1 dan Taekwondo WT (olimpijskie) 1 dan Kickboxing

Decoupage to technika zdobienia polegająca na naklejaniu na dekorowanym obiekcie warstw cienkiego papieru, między innymi serwetek. Osoba zdobiąca wycina z materiałów interesujące ją gotowe wzory, a następnie układa z nich kompozycję, która zostaje trwale przymocowana do danego podłoża. Ze względu na rodzaj wykorzystywanych w nim materiałów, technika bywa nazywana metodą serwetkową.

Decoupage jako technika ozdabiania codziennych przedmiotów praktykowana była już w średniowiecznych Chinach, jednak prawdziwa moda na nią rozpoczęła wraz z przybyciem jej do Europy. We Włoszech i Francji rozwinęła się do szalenie popularnej gałęzi rękodzielnictwa. Ozdoby decoupage tworzone były zarówno przez biedniejszych obywateli, jak i francuski dwór. Technice poddawano między innymi stare meble oraz przybory toaletowe.

A co, jeśli wykorzystamy serwetki z pięknymi wzorami folkowymi, typowymi dla Polski? W efekcie powstaną przepiękne zakładki do książek, podstawki pod kubeczek i zawieszki dekoracyjne, które będą przypominać nam w życiu codziennym o zasadzie „Cudze chwalicie, swego nie znacie”  

Stop, przecież… znamy!

Zapraszamy na warsztaty zdobienia techniką decoupage : )

 

Hania Frąckiewicz i Paulina Kowańdy

Zapraszamy na pasjonujące warsztaty taneczne, na których odkryjesz tajemnice samby i chachy – dwóch energetycznych tańców pełnych emocji. Bez względu na Twój poziom zaawansowania, przygotujemy Cię do pewnego kroku na parkiecie. Pozwól, by samba i cha-cha dodały Twojemu życiu nowej energii i pasji! A na koniec krótki występ tańców latynoamerykańskich, który dodatkowo uzupełni zaprezentowane warsztaty, odkrywając jeszcze większą gamę stylów i dynamiki.

P.S. Tańce będą odbywały się w parach także polecam przyjść z partnerem lub partnerką.

Warsztaty poprowadzą: Jan Siczyński i Julia Andrzejewska – para taneczna z kategorią D w tańcach latynoamerykańskich oraz standardowych.

Na warsztatach zapoznasz się i spróbujesz swoich sił w wyjątkowej tureckiej sztuce malarstwa na wodzie ebru. Dowiesz się, jak używać wszystkich narzędzi i różnych rodzajów farb i stworzysz niepowtarzalne kolorowe wzory na powierzchni wody, które finalnie przełożysz na papier.

Prowadzący: Agnieszka Gaberle

Rotary?! Wymiana młodzieży ?!
Brzmi nieznajomo? Dobrze o tym wiemy, dlatego chcielibyśmy zaprosić Was na warsztaty, dzięki którym nazwa naszej organizacji nie będzie Wam już dłużej obca. A w programie wywiad z naszym oficerem Robertem Gorbatem, dziennikarzem sportowym, który opowie o  swoim zawodzie oraz służbie na rzecz Rotary. Dzięki niemu poznacie lepiej rotariański świat zrzeszający ze sobą ludzi z całego globu, dowiecie się o akcjach podejmowanych codziennie przez naszych rotariańskich przyjaciół, będziecie mieli okazję zapoznać się z  tematem wymiany młodzieży organizowanych przez kluby Rotary na całym świecie. Po  Panu Gorbacie o swoich przeżyciach opowiedzą uczniowie, którzy w przyszłym roku lecą na  wymianę oraz są aktualnie na wymianie w Polsce i wiedzą, co nieco na temat procesu aplikowania oraz późniejszych kroków podejmowanych przez organizację. Będziecie mogli zapytać ich o wszystkie rzeczy jakie, przyjdą Wam do głowy. Czekamy na Was. Pamiętajcie, że naszym mottem jest służyć innym ponad własną korzyść.

Robert Gorbat i Jakub Pacześny

Podczas spotkania będziemy tworzyć eko printy z kwiatów i liści. Proces twórczy jest satysfakcjonujący (a nawet relaksujący mimo wysiłku) i daje ogromną frajdę. Będziemy „wybijać” młotkiem roślinne wzory na papierze, koszulkach albo bawełnianych workach.

 

Prowadzący: Aleksandra Popiołek – leśnik z dziada pradziada z misją niesienia leśnego kaganka oświaty. Wolny czas spędza biegając po leśnych ścieżkach. Miłośniczka roślin wszelakich i właścicielka domowej dżungli.

Odkryj świat figurkowych gier bitewnych – zapisz się na warsztaty!

Zapraszamy wszystkich uczniów spragnionych przygód i pasjonatów strategii! Mam przyjemność zaprosić Cię na warsztaty, które wprowadzą Cię w fascynujący świat figurkowych gier bitewnych. Od epickich bitew Warhammera do strategicznych bitew czołgów Flames of War, ten warsztat jest twoją bramą do ekscytujących doświadczeń w grach bitewnych!

Podczas tego warsztatu zostaniesz wprowadzony w świat figurkowych gier bitewnych. Poznasz najpopularniejsze i najciekawsze systemy figurkowych gier bitewnych, ich zasady i strategie.

Dodatkowo, poznasz podstawowe informacje związane z malowaniem miniaturowych modeli. Otrzymasz podstawowe informacje, które powinny pomóc Ci jak znaleźć informacje, jak ożywiać swoje armie za pomocą żywych kolorów, realistycznych tekstur i przyciągających wzrok szczegółów. Uwolnij swoją kreatywność i spraw, by Twoje figurki wyróżniały się na polu bitwy.

Ale czekaj, to nie wszystko! Wprowadzę Cię również w ekscytujący świat druku 3D dla gier bitewnych. Dowiedz się jak ta najnowocześniejsza technologia zmienia hobby, dając entuzjastom możliwość tworzenia własnych, unikalnych modeli.

Te warsztaty to doskonała okazja, aby poznać innych uczniów i uczennice, którzy podzielają Twoje zainteresowania i zanurzyć się we wciągającym świecie strategicznych gier bitewnych.

Ilość miejsc jest ograniczona, więc zgłoś się już teraz!

 

Krzysztof Szmytkiewicz

Idea LLL odnosi się do wszystkich dziedzin wiedzy i aktywności, dotyczy

doskonalenia własnych kompetencji, a dzięki temu do podniesienia atrakcyjności i   

wartości na rynku pracy oraz umożliwia zdobycie nowych umiejętności oraz sprawne

przebranżowienie.

 

Realizacja koncepcji uczenia się przez całe życie staje się wymogiem dla właściwego

funkcjonowania na rynku pracy przy dużym tempie zmian społeczno-gospodarczych i 

ekonomicznych.

 

Uczenie się przez całe życie może poprawić zrozumienie otaczającego świata,

zapewnić więcej lepszych możliwości i podnieść jakość życia. Istnieją dwa główne

powody uczenia się przez całe życie, którymi jest rozwój osobisty oraz rozwój

zawodowy. Co istotne, nie należy ich traktować rozłącznie, ponieważ rozwój

osobisty może poprawić znacznie nasze możliwości zatrudnienia, a rozwój

zawodowy może umożliwić rozwój osobisty.

 

Nauka po edukacji szkolnej ma wiele zalet. Główne z nich to:

 wzmocnienie pewności siebie i poczucia własnej wartości,

 sprawia, że mniej boimy się ryzyka i lepiej dostosowujemy się do zmian,

 pomaga nam osiągnąć bardziej satysfakcjonujące życie osobiste,

 otwiera umysł na nowe możliwości i perspektywy rozwoju,

 ułatwia przebranżowienie, jeśli sytuacja zawodowa staje się niepewna,

 wspiera rozwój zainteresowań oraz poszerzanie horyzontów,

 kształtuje pamięć i procesy poznawcze,

 rozwija kreatywność.

 

Zakres warsztatów:

Podczas warsztatów przyjrzymy się zmienności wymagań na rynku pracy w  

określonym zawodzie oraz odkryjemy, jakie kompetencje i kierunki pogłębiania

wiedzy są konieczne do rozwoju osobistego oraz zawodowego.

Będziemy dopasowywać możliwe kompetencje do określonych zawodów, co pozwoli

na zwiększenie naszej świadomości na przyszłość i na szybkie reagowanie na

zmiany.

 

Warsztat poprowadzi Justyna Jurgiewicz, absolwentka I Liceum

Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp., certyfikowany coach, edukator,

szkoleniowiec, doradca rozwoju osobistego.

 

Organizuje warsztaty rozwojowe z zakresu podnoszenia samoświadomości,

umiejętności rozwiązywania trudności, skutecznej komunikacji rówieśniczej,

motywacji do rozwoju i nauki oraz rozwijania kompetencji przyszłości. Uczy również języka francuskiego.

 

Ukończyła studia wyższe na kierunku ekonomicznym i filologicznym, a także studia

podyplomowe Executive MBA – Business Trends oraz z zakresu zarządzania

kapitałem intelektualnym. Kreowała i zarządzała polityką personalną w firmach

zatrudniających wielopoziomową kadrę pracowniczą. Ma długoletnie doświadczenie

w zarządzaniu sprzedażą i logistyką na rynku międzynarodowym.

Rozwijała również rynek edukacji cyfrowej w Polsce, aktywnie współpracując z 

uczelniami wyższymi, przedsiębiorstwami, trenerami i szkoleniowcami.

Doradza przedsiębiorstwom w zarządzaniu edukacją pracowników.

Z entuzjazmem podchodzi do życia. Wspiera i empatycznie pomaga w poszukiwaniu

rozwiązań osobom, które pragną osiągnąć dobrostan psychiczny.

Jest pomysłodawcą i założycielem Akademii Zdrowia, Pasji i Nauki, kierowanej

zakresem usług głównie do rodzin, dzieci i młodzieży.

Mama dwóch synów: 24 i 18 lat.

Czy zastanawialiście się kiedyś, co tak naprawdę dzieli Was od prawdziwej przygody? Najprawdopodobniej nie jest to brak pieniędzy czy czasu, a strach przed nieznanym. Moje warsztaty pokażą, jak go okiełznać, by bez obaw zanurzyć się w nowe środowisko. Porozmawiamy, jak od A do Z, dzięki dobremu planowaniu, zorganizować własną przygodę.

W trakcie warsztatów przekażę wypróbowane przez siebie sposoby na zaplanowanie własnej wyprawy w wybranym, również tym egzotycznym, kierunku, opis własnych doświadczeń i garść cennych uwag. Chętnie też odpowiem na Wasze pytania.

Kim jestem? Nazywam się Maciej, od kilku lat pasjonuję się dalekimi podróżami. Najbardziej lubię długodystansowe szlaki piesze w nieoczywistych miejscach. Na swoim koncie mam miesięczna wyprawę na Kaukaz, samotną wędrówkę za kołem podbiegunowym w szwedzkiej Laponii, przejście wzdłuż Islandii czy wyprawę w najwyższe góry świata – Himalaje.

Serdecznie zapraszam wszystkich ciekawych świata, chętnych usłyszeć jak niewiele potrzeba, żeby poczuć się naprawdę wolnym.

Maciej Sczaniecki

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na półtoragodzinne warsztaty z zarządzania stresem. Przyjrzymy się na nich, czym on tak naprawdę jest i jak wygląda mechanizm jego powstawania. Dzięki temu poznamy i przećwiczymy najskuteczniejszą technikę opanowywania stresu. Warsztaty polegać będą na wspólnej dyskusji oraz pracy w grupie. 

Do zobaczenia!

dr Justyna Bucknall-Hołyńska – psycholog i psychoterapeuta, absolwentka i była nauczycielka I LO

Bushcraft to obco brzmiące słowo, daje się słyszeć coraz częściej w środowisku zarówno outdoorowym, jak i harcerskim czy survivalowym. Geneza słowa pochodzi z angielskiego bush, co oznacza krzaki oraz craft, czyli rzemiosło. 

Na czym polegają Warsztaty Bushcraft?

Warsztaty „Bushcraft” skierowane są do osób, które pragną zdobywać praktyczne terenowe umiejętności w trakcie zajęć prowadzonych na terenie leśnego obozowiska, jednocześnie zamiast poddawać swoje ciało i psychikę obciążeniom, potrzebują chwil relaksu i spokojnego kontaktu z naturą.

 

Co zyskujesz uczestnicząc w Warsztatach Bushcraft?

 

Nauczysz się najważniejszych leśnych umiejętności, przydatnych w bushcraftcie, survivalu i turystyce.

 

Kto może wziąć udział w Warsztatach Bushcraft?

 

Do udziału we wspólnym obozowaniu i nauce bushcraftu zapraszamy osoby, które lubią kontakt z przyrodą i chcą umieć funkcjonować w niej bez natłoku turystycznych udogodnień, w zoptymalizowany, wygodny i odrobinę prymitywny sposób. Warsztaty będą wartościowe dla tych, którzy chcą być w podstawowym zakresie przygotowani do poradzenia sobie z dala od cywilizacji, jednak niekoniecznie w warunkach awaryjnych (typowo survivalowych) – np. posiadając przy sobie leśny sprzęt, narzędzia oraz zapasy.

„Bushcraft” to również doskonała okazja, aby rozbudzić leśną pasję.

Prowadzący: Maciej Mizera

Kim jest detektorysta? Co to jest detektor, jak wygląda? Jak zacząć przygodę? Skarby i znaleziska – jak szukać miejsc, gdzie szukać map? Jakie są uwarunkowania prawne w Polsce? Co to jest WKZ? Wyjście w teren: co zabrać na poszukiwania, jakie są niezbędne narzędzia, jak szukać miejsc w terenie, na co zwracać szczególną uwagę?

Na te i wiele innych pytań odpowie Wam Prezes Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego WARTA – Tomasz Koźlarek

Wszystko dzięki małemu pręcikowi o jednym końcu zagiętym w mały haczyk.

Łańcuszek, oczko ścisłe, słupek – naprawdę niewiele trzeba, by doświadczyć własnej kreatywności, dać sobie poczucie spełnienia.

Masz problem, chcesz się zdystansować, zrelaksować? Szydełkomania to doskonała terapia!

Chcesz poćwiczyć logiczne myślenie, policzyć coś, co ma swój materialny wymiar? Cóż prostszego!

W dodatku to modne, a recykling – pożyteczny dla świata.

Na warsztat zaprasza Ewa Szmit, była Dyrektor ZSO nr 1, pasjonatka szydełkowania.

Warsztaty będą się składały z krótkiego wprowadzenia w formie wykładu oraz praktycznych zajęć oceniających sposób żywienia młodzieży. Na wykładzie omówione zostaną podstawowe zasady zdrowego odżywiania, takie jak zrównoważony bilans kaloryczny, spożycie różnorodnych grup pokarmowych. Omówione zostanie również ryzyko związane z dietami ekstremalnymi, takimi jak restrykcyjne diety odchudzające lub skrajne ograniczenia pokarmowe, podkreślenie konieczności podejścia do diety w sposób zrównoważony i bezpieczny dla zdrowia.

Warsztaty w formie praktycznej będą miały na celu ocenę sposobu żywienia, ocenę jakości i zrównoważenia diety oraz wpływu sposobu odżywiania się na zdrowie i samopoczucie.

Oceniając sposób żywienia, można zidentyfikować potencjalne braki żywieniowe, nadmierną konsumpcję niezdrowych składników. Na podstawie wyników oceny można wprowadzić odpowiednie zmiany w diecie, aby poprawić jej jakość i dostarczać organizmowi odpowiednie składniki odżywcze, co przyczyni się do lepszego zdrowia i samopoczucia.

Prowadzący:

Dr inż. Kinga Mruczyk – kierownik Zakładu Dietetyki, AWF Poznań – Filia ZWKF w Gorzowie Wlkp.

Dr Angelika Cisek-Woźniak – asystent w Zakładzie Dietetyki, AWF Poznań – Filia ZWKF w Gorzowie Wlkp.

Masz angielski w jednym paluszku i polityka to Twoja mocna strona? Porozmawiajmy więc o MUNie. Omówimy: podstawowe założenia modelu, jak przebiega, jak się mieszka w innych krajach i czego oczekiwać, jak napisać rezolucję, śmieszne historie, których doświadczyłem na FERMIMUN na Sardynii.

Warsztat poprowadzi Jakub Bednarz, dyplomata MUN we Włoszech – delegat Czeskiej Republiki.

Interesujesz się poezją i literaturą? Fascynujesz się tworzeniem, liryką bądź budowaniem historii, lecz brakuje Ci inspiracji, by rozwinąć się pisarsko? To warsztaty dla Ciebie. Już 1 czerwca, podczas warsztatów ,,Pokaż Kotku, co masz w środku”, wraz z innymi uczniami 1LO, będziesz mógł wziąć udział w zajęciach rozwijających kreatywność i wenę twórczą. Wspólnie odkryjemy, jak obudzić w sobie pasję do pisania. Zapraszam!

Ola Marszał

Spełniaj marzenia! Wyjdź poza strefę komfortu! Jak niemożliwe staje się możliwe? Moja droga do Ironmana. 

Jeśli chcesz się dowiedzieć czym jest triathlon, jak zacząć i jak osiągnąć zamierzone cele, zapraszam na spotkanie 1 czerwca. 

Radosław Duchnowski

Chcesz się stać samowystarczalny? Na tych warsztatach możesz wykonać ku temu pierwszy krok. Samodzielnie otrzymaj pięknie pachnące mydełko, a dla romantycznych chwil pływającą świeczkę. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. 

Prowadzący: Katarzyna Nowakowska i Justyna Walus

W trakcie spotkania z psychodietetyk – Urszulą Wesoły zrobimy burzę mózgów o tym, w jakim stopniu można sterować swoimi genami wiedząc o swoim pochodzeniu i o historiach zdrowotnych.

Na spotkaniu będzie też można zadać anonimowo pytanie o nurtujące tematy zdrowotne związane ze stylem życia, dolegliwościami ze strony układu pokarmowego czy stanami emocjonalnymi. Warto pytać.

Hejka, zapraszamy Was na warsztaty, które poprowadzą dla Was trzy byłe cheerleaderki. Nauczymy Was paru układów z derbów i się porozciągamy.

Zabierzcie strój sportowy bez butów (ćwiczymy na salce).

Do zobaczenia! 

Nikola Gałka, Kinga Tondel, Ania Martin

Chcesz być milionerem czy chcesz być szczęśliwy? Siedzisz na TikToku tyle, ile Ty chcesz czy tyle, ile każe Ci TikTok? Przejmujesz się opiniami innych (a może udajesz przed sobą, że się nie przejmujesz, zagłuszasz swoje prawdziwe myśli, a tak naprawdę to przeżywasz?)? Żyjesz po swojemu czy w zasadzie robisz to, co mówi Ci świat i wszyscy wokół?

Te warsztaty nie zmienią Ci życia. One rozwalą Ci głowę!

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Korsak. Współwłaściciel restauracji w pudełku Smaczna Dieta (razem ze wspólnikiem zarządza tam około 60 osobami). Autor bestsellerowej powieści (w trakcie pisanie kolejnej). Wykładowca akademicki. Konsultant 1 na 1. Pasjonat podróży (wszedł na Kilimandżaro, spał w dżungli amazońskiej, jeździł na stopa po Europie mając 200 zł na 15 dni i spał tam np. na dworcach i parkingach, spędził dobę w najlepszym hotelu świata), rozwoju osobistego, sportu, książek, jedzenia (około 700 odwiedzonych jadłodajni) i… klocków Lego.

Nazywam się Paweł, gram w szachy od 10 lat. Zainteresowałem się nimi obserwując, jak mój tata gra z moim dziadkiem. Podczas mojej przygody z tym sportem udało mi się zdobyć min. I miejsce w mistrzostwach województwa lubuskiego oraz I miejsce w ogólnopolskich mistrzostwach szkół. Zapraszam na moje warsztaty (na które może przyjść każdy bez względu na poziom umiejętności), na których będę omawiał różne zagadnienia oraz strategie dotyczące szachów.

Prowadzący: Paweł Łochiński

Czy wiesz, jak się zachować, gdy ktoś jest nieprzytomny? Co, jeśli twój znajomy przewróci się i coś złamie? A co, jeżeli będziesz świadkiem kolizji na drodze? Dowiesz się, co zrobić i jak udzielić pomocy osobie poszkodowanej właśnie na tych warsztatach. Przewidujemy naukę podstawowych umiejętności oraz zajęcia praktyczne. Będziesz mógł sprawdzić się i zobaczyć, co zrobić, gdyby rzeczywiście coś się stało… To będzie okazja, żeby poczuć się jak przy prawdziwym zdarzeniu. Czeka Cię wiele wrażeń i niezapomniane doświadczenie. Być może dzięki zajęciom uratujesz komuś kiedyś życie.

Na warsztaty zaprasza Niezastąpiony Pan Profesor Marek Przeworski – zawsze chętny do ratowania ludzkiego życia.

Meldujcie się na zajęcia!

Chcesz dowiedzieć się, na czym polega koncepcja samorządu terytorialnego? Czym się zajmuje, jakie są zależności pomiędzy nim a państwem i obywatelami? Jeśli interesujesz się tym działem polityki, 1 czerwca podczas warsztatów ,,Pokaż Kotku, co masz w środku” w 1LO, będziesz mógł zgłębić wiedzę na ten temat! Warsztat zostanie przeprowadzony przez Radosława Wróblewskiego i Annę Kozak.

Zapraszamy na warsztaty jogowe z elemantami praktyki mindfulness. Na warsztacie zrobimy coś nie tylko dla naszego ciała, ale także umysłu i ducha. Pouczymy się technik oddechowych wyciszających nasz umysł, a więc rozładowujących stres. Rozruszamy trochę nasze ciało, tak, aby mieć z nim lepszy kontakt i móc wsłuchać się w jego potrzeby. Na koniec spróbujemy się zrelaksować po praktykce mindfulness w 

prowadzonej wizualizacji.

Warsztaty poprowadzi Emilia Domin – gorzowianka, absolwentka 1 LO, na co dzień weterynarz, a z pasji joginka, u której joga pojawiająca się jako wytchnienie w natłoku obowiązków, życiu w pośpiechu i stresie, stała się dosłownie lekiem na całe zło. Z chęcią dzieląca się swoim doświadczeniem na macie, głównie po to, żeby korzyści jakie daje praktyka przenosić do codzienności. Żeby było lżej, łagodniej i milej : )

Pewnie jesteś tak zaBIEGana, że nie masz nawet czasu, aby zjeść. Ty, ziomuś, też pewnie pędzisz BIEGiem do szkoły, a potem dodatkowe zajęcia i znowu BIEGiem do domu.

Tak więc, po co i na co to komu jeszcze to BIEGANIE potrzebne?!  

Tu dowiesz się, jak BIEGAĆ, aby nie BIEGAĆ bez sensu. Powiem Wam, jak zacząć albo jak to robić z głową. To dla początkujących. 

ZaBIEGam także o prawdziwych hardocorowców. Będzie o BiegAniu sportowym, o kulisach treningu długodystansowego, no i MARATONie. Podobno, prawdziwe życie zaczyna się po 20., a MARATON zaczyna się naprawdę po 30., a o tym wszystkim powie Wam facet po 50. 

Ponadto, co zjeść i kiedy jeść przed treningiem. No i wszystko, co się z tym wiąże. To tak poBIEŻNIE, o co tu BIEGAĆ będzie.

To do zobaczenia.

Z BIEGIEM!

Prowadzący: Dariusz Gerek

Sztuka emocji, czyli jak poczuć emocje, a nie je odgrywać.

Nasze krótkie, amatorskie warsztaty skupiać się będą wokół odczuwania emocji oraz możliwości przekazywania ich w teatrze. Przekażemy wiedzę, jaką same zdobyłyśmy na zajęciach teatralnych z aktorami. Chcemy w luźny i ciekawy sposób poprzez działania grupowe oraz samodzielne przybliżyć Wam, jak wejść w dane emocje, a co najważniejsze – jak je czuć naprawdę.

Zajęcia poprowadzą Ada Papis i Hania Benowska, które uczą się w Studiu teatralnym dla dzieci i młodzieży w Gorzowie Wlkp.

Mam na imię Julia. Świat kosmetyków, makijażu i charakteryzacji to moja pasja. Już w szkole podstawowej zafascynowała mnie charakteryzacja w filmach, które wtedy oglądałam. Zaczęłam czytać, szukać w internecie i w krótkim czasie wykonałam pierwsze próby charakteryzacji. Były to rany, więc sztuczna krew… Potem postaci… i tak się zaczęło. Makijaż pojawił się zaraz później. Cały czas odkrywam coś nowego, dlatego moim celem jest pokazanie Tobie, że za pomocą kilku pędzelków, farbek i cieni można stać się kimś zupełnie innym albo podrasować swoje naturalne piękno. Na warsztatach pokażę Ci, jak zrobić szybki makijaż dzienny zwykły i z odrobiną kolorowego szaleństwa, a potem kilka prostych charakteryzacji.  Dla każdego uczestnika przewidziana niespodzianka na koniec warsztatów. Mam nadzieję, że się zobaczymy. 

Prowadząca: Julia Sadzik

Jak możemy wykorzystać swój potencjał i kreatywność? Czy warto sobie stawiać cele, a jeśli tak, to jak je osiągać? Na co warto zwrócić uwagę realizując własne pasje?

Poznajmy nawyki skutecznego działania wg Stephena Covey’a oraz tajniki pracy naukowej zdradzone przez Michała Hellera. Wyjdźmy zatem z ciemności, gdyż ta „jest cierpieniem umysłu” (David Hume). Przekonajmy się również, że warto rozjaśniać mroki niewiedzy, aby w muzyce Jana Sebastiana Bacha usłyszeć więcej niż się na pozór zdaje.

Prowadzący: Zbigniew Łuczka

Matematyka może być czarująca! Jeśli jesteś zafascynowany tym, co ma Ci do zaoferowania, zapraszamy na warsztaty ,,Pokaż Kotku, co masz w środku”, które odbędą się 1 czerwca. Matematyczne trio Puszkina – Anna Kociołek, Paulina Wysocka i Kamila Kruk wprowadzą Cię w świat logicznych łamigłówek.

Liczby mają szereg przeróżnych zastosowań. I to o wiele ciekawszych, niż myślicie! Czym jest kombinatoryka w sporcie? Na czym polegają systemy liczbowe w programowaniu oświetlenia scenicznego? Opowiedzą o tym wspólnie Pan Piotr Kociołek i Pan Robert Maleńkowski, na przeprowadzonych przez nich warsztatach 1 czerwca. Zapraszamy!  

Pomieszczenie przeznaczone do odpoczywania i spędzania miło czasu. W klasie będzie kula emitująca gwiazdy oraz odbędzie się projekcja filmu opowiadającego o KOSMOSIE. Każdy będzie mógł również zrobić herbatę, aby umilić sobie spędzony tam czas.

Na spotkanie zaprasza Samorząd Uczniowski.

Czy szeroko pojęta branża IT ma jeszcze przyszłość poza chmurą? Kto może korzystać z chmury? Kto z niej korzysta nawet o tym nie wiedząc? Dlaczego chmura obliczeniowa jest dla wszystkich a nie tylko dla IT geek-ów? Odpowiedzi na powyższe (i nie tylko) pytania oraz na szereg innych tematów i zagadnień związanych z chmurą znajdziesz na tym spotkaniu. Warsztat jest dla wszystkich chętnych, zarówno tych bardziej technicznych jak i tych którzy stawiają albo dopiero chcą stawiać swoje pierwsze kroki w IT. Gwarantuję, że osoby niezwiązane z IT nie będą się nudzić na tym spotkaniu, forma jak i treść dostosowana będzie do wszystkich uczestników.

Warsztat składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Podczas pierwszej części omówione zostaną zagadnienia związane z chmurami obliczeniowymi. Praktyczna część spotkania poświęcona zostanie zaprezentowaniu serwisów oraz zasobów jednego z potentatów w branży chmur obliczeniowych – Amazon Web Services oraz uruchomieniu prostej aplikacji internetowej w chmurze, bez wykorzystania jakiegokolwiek serwera. Na koniec otwarta dyskusja z uczestnikami. 

Prowadzący: mgr inż. Paweł Kurzawiński – AWS Certified DevOps Engineer – Professional